A FOST SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE PENTRU REABILITAREA TERMICĂ A ȘASE BLOCURI DIN CARTIERUL POLICLINICA

Primarul Nicolae Barbu a semnat ieri, 14 decembrie, contractul de finanțare pentru proiectul REABILITAREA TERMICĂ A 6 BLOCURI DE LOCUINȚE ÎN MUNICIPIUL GIURGIU – CARTIER POLICLINICA, în prezența directorului ADR Sud-Muntenia, Liviu Mușat.

Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, obiectivul specific al proiectul fiind creșterea eficienței energetice în clădirile rezidențiale.

Cererea de finanțare cuprinde următoarele blocuri de locuințe:
1. Blocul de locuintă – A6, Aleea Alexandriei, Municipiul Giurgiu
2. Blocul de locuintă – A4, Aleea Alexandriei, Municipiul Giurgiu
3. Blocul de locuintă – C40, Aleea Alexandriei, Municipiul Giurgiu
4. Blocul de locuintă – A1, Aleea Alexandriei, Municipiul Giurgiu
5. Blocul de locuintă – A2, Aleea Alexandriei, Municipiul Giurgiu
6. Blocul de locuintă – A7, Aleea Alexandriei, Municipiul Giurgiu

Valoarea totală a cererii de finanțare este de 2.822.560,88 lei, din care contribuția proprie a municipiului Giurgiu este de 1.129.024,35 lei, iar restul de 1.693.536,53 este asistența financiară nerambursabilă.
Alte proiecte de anvelopare blocuri în municipiul Giurgiu se află în faza de evaluare.

Ultima modificare: 15.12.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ASFALTAREA STRĂZILOR DE PIATRĂ ȘI PĂMÂNT DIN ZONA CLOPOTARI, LA FINAL